Magyar foci

1-0: sovány siker Kuvait ellen, félig már nyaralt a válogatott

""

Az első percek az ismerkedés jegyében teltek, egyik csapat sem tudott igazán közel kerülni ellenfele kapujához.

Negyedóra után kissé felpörgött a mérkőzés, de a várt hazai fölény helyett kiegyenlített játékot, és helyenként görcsösen futballozó, ötlettelenül játszó magyar együttest láthatott a győri közönség.

Az üde színfoltot Vanczák Vilmos két komoly helyzete jelentette, a Sion védője közel állt a gólszerzéshez, mindkétszer fejjel veszélyeztetett, de a kuvaiti kapus hárította a próbálkozásokat.

A félidő végéhez közeledve al-Mutva 18 méteres lövése okozott némi riadalmat, de a labda nagyjából fél méterrel elkerülte Bogdán kapuját. Közvetlenül a szünet előtt Gyurcsó kapott jó kiugratást Komantól, a Videoton szélsője azonban – kissé kisodródva – hét méterről a kapusba lőtte a labdát.

Egervári Sándor szövetségi kapitány a félidőben cserékkel igyekezett felfrissíteni a magyar csapatot, amely sokkal lendületesebben kezdte a második játékrészt, s a végig veszélyesen futballozó Vanczák révén megszerezte a vezetést.

Ezután mindkét oldalon több lehetőség is adódott az együttesek előtt, hazai részről Dzsudzsák és Priskin járt a legközelebb a gólszerzéshez, de mindketten a kapufát találták el. A hajrában Németh Krisztián betalált a kuvaiti kapuba, de a játékvezető les miatt érvénytelenítette a találatot, így maradt az egygólos magyar siker.

LABDARÚGÁS
Barátságos mérkőzés:

Magyarország-Kuvait 1-0 (0-0)

Győr, 8000 néző, v: Nikolaj Hänni (svájci)
gólszerző: Vanczák (57.)

Magyarország: Bogdán Ádám – Vanczák Vilmos, Guzmics Richárd, Korcsmár Zsolt, Kádár Tamás – Kanta József (Lovrencsics Gergő, a szünetben), Varga József (Juhász Roland, 93.), Koman Vladimir (Pátkai Máté, 81.) – Gyurcsó Ádám (Németh Krisztián, a szünetben), Böde Dániel (Priskin Tamás, a szünetben), Dzsudzsák Balázs

Kuvait: H. el-Rasidi – M. el-Rasidi, Sahin, A. el-Rasidi, el-Hadzseri – el-Sejk (el-Szamali, 60.), el-Enezi (el-Haszan, 67.), Ali (Makszid, 67.), el-Szoliman (el-Harbi, 85.), el-Anszari (el-Fatel, 88.) – el-Mutva